Erdoğan, ABD ve Avrupa’ya seslendi: ‘Bu kan senin eline de bulaşmıştır’

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı. Erdoğan, “İmalarla konuşmayı bıraksın, her şeyi açık açık itiraf etsin” dedi. Erdoğan ayrıca, İsrail’in Gazze Şeridi’nde sürdürdüğü saldırılara değindi. 

“İTİRAF ETSİN”

Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na yönelik şu açıklamalarda bulundu:

HÜKÜMETİN 1 YILLIK KARNESİ AÇIKLANACAK

Pazartesi günkü kabine sonrasında hükümetimizin 1 yıllık karnesini kamuoyuyla paylaşacağız, hangi eserleri kazandırdığımızın hesabını milletimize vereceğiz.”

ABD VE AVRUPA’YA ÇAĞRI

İsrail’in Gazze Şeridi’nde devam ettirdiği saldırılara değinen Erdoğan, “Çadırlarında masum sivillerin yakılarak öldürülmesini hiçbir inanç meşru görmez. Dünya, Netanyahu denilen vampirin barbarlığını canlı yayında izliyor. Masum bir bebeğin kafasını koparmayı hiçbir inanç maşru gösteremez. Dünya Netanyahu denilen vampirin vahşetini canlı izliyor. Ey Amerikan devleti, bu kan senin eline de bulaşmıştır. Ey Avrupa’nın devlet ve hükümet başkanları, İsrail’in bu vampirliğine ortak oldunuz çünkü sustunuz. Netanyahu ve cinayet şebekesi tamamen kontrolden çıkmadan bu soykırım, bu vahşet, bu barbarlık insanlığın ittifakıyla artık derhal durdurulmalıdır.” dedi. 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir